01.06 PONIEDZIAŁEK

TEMAT: WSZYSTKIE DZIECI SĄ NASZE 🙂

Kochane Dzieci !!!

Dzisiaj jest Wasze święto – Dzień Dziecka 😊

Z tej okazji pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam dużo radości i żeby uśmiech zawsze gościł na Waszych buziach. Żeby każdy dzień był dla Was wspaniałą przygodą- przygodą, która niesie ze sobą całe mnóstwo pozytywnych doświadczeń. Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia !!!

Wszystkie Panie z naszego przedszkola 😊

Posłuchajcie piosenki 🙂

Kochane dzieci! Zapraszam do wspólnego tańca! Spróbujcie zatańczyć Taniec-połamaniec 😊

Ponieważ balony to jest to, co dzieci lubią najbardziej 😉, zapraszam dziś do zabawy z użyciem balonów:

ZABAWY Z BALONAMI:

Tańce w parach z balonami

Zabawa chyba wszystkim znana – dzieci (lub dziecko + rodzic) tańczą w parach, a między nimi jest balonik, który nie może spaść na ziemię. Nie wolno trzymać go w ręce. Rodzic podaje różne części ciała, między które będzie trzeba dać balon, np. między brzuchami, plecami, czołami, kolanami itp.

Balon w górze

Dziecko dostaje balonik, który musi odbijać w rytm muzyki, tak, aby cały czas był w górze. Rodzic mówi jakimi częściami ciała dziecko ma odbijać balon.

Do tańców z balonami można wykorzystać lubianą przez dzieci piosenkę: Kaczuszki

Toczenie balona głową

Dziecko „na czworakach” musi przejść określony odcinek drogi tocząc przed sobą balonik. Balon może dotykać tylko głową. Można urządzić zawody 😉

Śmieszne zadania w balonikach

Przygotuj kilka baloników. Do baloników powrzucaj wcześniej przygotowane zadania zapisane na małych kartkach, a następnie nadmuchaj balony i zawiąż je. Zadania musisz dostosować do wieku dziecka. Mogą to być wszelkie zabawne polecenia jak: np. naśladowanie małpki, policzenie do 4 lub 5, zrobienie jaskółki, udawanie koguta, pieska, znajdowanie kolorów, lub ruchowe – podskakiwanie, klaskanie, pajacyki itd. W trakcie dnia, dziecko po kolei przebija balony, a osoba dorosła odczytuje zadania do wykonania. W zabawie śmiało mogą uczestniczyć również inni domownicy.

Ozdabianie balonów wg własnego pomysłu

Pamiętajcie, że każdy balonik można ozdobić wg pomysłu. Dajmy więc dziecku mazaki i… do dzieła 😊

Balonowe malowanie

– do balonu nalewamy wody

– do płaskiego pojemniczka dajemy farbkę/farbki

– układamy przed dzieckiem dużą kartkę papieru

– dziecko tworzy 😊

Balonowe Gniotki

Samodzielnie wykonane gniotki, to dla dzieci podwójna frajda. Potrzebujemy mąkę ziemniaczaną (lub ryż, dla tych którzy nie lubią sprzątać 😉).

Do balona wsypujemy mąkę. Można zrobić to za pomocą plastikowej butelki- będzie łatwiej (najpierw mąkę wsypujemy do butelki, następnie dmuchamy balon i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balona. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę. Wypełniony mąką balon ściągamy z butelki, spuszczamy powoli powietrze związujemy go i zabieramy się za dekorowanie. Na czubku głowy naszego Pana Gniotka przywiązujemy włóczkę i rysujemy markerem buzię. Nasza zabawka jest już gotowa, zobacz na filmie jakie to proste

Jak zrobić gniotka?

Zobaczcie bajkę: Świnka Peppa- balon Georga 😊