08.04.2020 Środa: Zwierzątka z wielkanocnego koszyka.

utworzone przez | Kwi 8, 2020

TEMAT TYGODNIA: Wielkanoc.

TEMAT DNIA: Zwierzęta z wielkanocnego koszyczka.

DATA: 08.04.2020

1. Kłótnia w koszyczku – słuchanie piosenki. Doskonalenie umiejętności aktywnego i uważnego słuchania. Proszę włączyć dzieciom poniższą piosenkę, a następnie zadać pytania.

Pytania:

• Jakie zwierzątka były w wielkanocnym koszyczku?
  • Jakiego koloru był baranek?
  • Jakiego koloru był zajączek?
  • Jak piszczy kurczątko?
  • Jak beczy baranek?
  • Co robi zajączek?

Następnie proszę pokazać dzieciom ilustracje zwierzątek, które mogą znaleźć się w koszyku wielkanocnym.

Podsumowując, proszę dodać, że: Zwierzątka znajdują się w koszyczku, ponieważ są symbolem odradzającego się życia.

2. Co zniknęło – zabawa doskonaląca percepcję wzrokową.

Potrzebować będziemy zajączka wielkanocnego, baranka oraz kurczątko. Jeśli Państwo nie macie, posługujemy się np. klockami w trzech kolorach.

Kładziemy przed dziećmi trzy zwierzątka. Kładąc każde wypowiadamy jego nazwę. Po ułożeniu wszystkich jeszcze raz wypowiadamy kolejno ich nazwy wskazując palcem. Następnie prosimy dziecko, aby pokazało nam dane zwierzątko. Kolejnym etapem jest wskazanie zwierzątka, które zniknęło. Dziecko zamyka oczy, a my zabieramy jedną z postaci.

Kiedy dziecko otworzy oczy, jego zadaniem jest wskazanie zwierzątka, które zniknęło. Zabawę powtarzamy cztery razy.

3. Ćwiczenia grafomotoryczne. Poniżej przesyłam propozycje dzisiejszych ćwiczeń grafomotorycznych. Jeśli nie macie Państwo możliwości wydruku – po prostu rysujemy na kartce.

Zadaniem dziecka na pierwszej karcie pracy jest doprowadzenie Króliczka do marchewki.

Zadaniem dziecka na drugiej karcie pracy jest doprowadzenie zwierzątek do koszyczków.

W ćwiczeniach posługujemy się ołówkiem. Zwracamy dzieciom uwagę, aby próbowały nie odrywać ręki wykonując ćwiczenia.

4. Wielkanocne kurczątko – praca plastyczna.

Do pracy potrzebujemy:

• trzy płatki kosmetyczne;
  • kartkę papieru;
  • klej;
  • pędzel;
  • farby.

Zaczynamy policzenia płatków kosmetycznych i pomalowania ich na żółto.

Kiedy płatki wyschną, drugą stronę płatków smarujemy klejem i przyklejamy na kartkę wg wzoru.

Brakujące elementy tzn. łapki, dziobek i oczka możemy domalować farbami.

Miłej zabawy,

Pani Ola