14.04.2020 Wtorek: Zwierzęta na wsi.

utworzone przez | Kwi 14, 2020

TEMAT TYGODNIA: Wiosna na wsi.

TEMAT DNIA:  Zwierzęta na wsi.

DATA: 14.04.2020

1. Zabawa ruchowa ,,Kaczuchy”. Proszę o włączenie nagrania zamieszczonego w linku poniżej. Maluchy znają doskonale tą zabawę.

2. Powitanie paluszków – zabawa paluszkowa.

Dzieci łączą ze sobą opuszki palców obu rąk, mały z małym, serdeczny z serdecznym, środkowy z środkowym itd.

3. Zwierzęta na wiejskim podwórku. Proszę o pokazanie dzieciom nagranie ukazujące zwierzęta mieszkające na wsi.

Następnie proszę porozmawiać z dziećmi na temat filmu edukacyjnego, posiłkując się pytaniami:

• Które zwierzątko mieszkające na wsi, spodobało Ci się najbardziej?
  • Jak nazywa się zwierzątko, które robi ,,ihaaa” – ma piękną grzywę i długi czarnu ogon?
  • Jak nazywa się zwierzątko, które ma białe futerko i robi ,,bee, ,,bee”?
  • Jak nazywa się zwierzątko, które jest bardzo podobne do kury? Jest troszkę większe od kury i robi ,,gul,gul,gul”?
  • Jak nazywa się różowe zwierzątko, które robi ,,chrum, chrum”? Jest nim także Peppa I Gorge.

4. Które zwierzątka mieszkają na wsi? – utrwalenie poznanych zwierząt. Poniżej umieszczone są ilustracje różnych zwierząt. Zadaniem dzieci jest nazwanie każdego z nich oraz wskazanie, które z nich mieszkają na wsi.

Do zabawy będziemy potrzebować dwie kartki papieru oraz mazaki. Na pierwszej kartce dzieci mają za zadanie namalować uśmiechniętą buźkę. Na drugiej kartce malujemy smutną buźkę. Prezentując dzieciom zwierzątka, prosimy aby widząc te, które mieszkają na wsi – podnosiły kartkę z uśmiechniętą buźką do góry, widząc pozostałe zwierzątka – podnoszą kartkę ze smutną buzią.

5. Budowanie zagród dla zwierząt – ćwiczenia konstrukcyjne. Zadaniem dzieci jest zbudowanie z klocków zagród dla zwierząt. Jeśli macie w domu, możecie umieścić w nich figurki zwierząt mieszkających na wsi. Umieszczając poszczególne figurki z zagrodach mówimy dzieciom, że:

• kury – mieszkają w kurniku;
  • koń – w stajni;
  • krowa w oborze;
  • świnia – w chlewiku.

Ilustracje poniżej, przedstawiają wygląd rzeczywistych domów zwierząt wiejskich.

6. Uważne oko – zabawa wzorkowa. Znajdź zwierzęta z wiejskiego podwórka i nazwij je.  Rysuj po linii używając do każdego z nich innego koloru kredki.