15.04.2020 Środa: Co słychać wiosną na wsi?

utworzone przez | Kwi 15, 2020

TEMAT TYGODNIA: Wiosna na wsi.

TEMAT DNIA:  Co słychać wiosną na wsi?

DATA: 15.04.2020

1. Poranna gimnastyka z Pipi – postępujemy za wzorem dziewczynki w nagraniu.

2. Mów tak jak ja – zabawa ortofoniczna.

Zabawa polega na wymawianiu pojedynczych głosek w różny sposób (szybko, wolno, głośno, cicho). Rodzic proponuje daną głoskę, wymawia ją a następnie prosi, aby dziecko ją powtarzało np. głośno, następnie rodzic proponuje kolejną głoskę i prosi, aby dziecko wymawiało np. szybko.

3. Co słychać na wsi – słuchanie odgłosów wydawanych przez zwierzęta wiejskie.

Proszę o włączenie nagrania dzieciom, tak aby nie widziały ekranu. Zadaniem polega  na odgadnięciu, jakie zwierzątko wiejskie wydaje dany odgłos.

4. Co od kogo mamy – zabawa dydaktyczna.

Poniżej umieszczone są tablice demonstracyjne, a na nich zwierzęta oraz produkty, które z nich otrzymujemy. Bardzo proszę, aby dzieci dokładnie obejrzały je – nazwały zwierzęta, odgłosy jakie wydają, a następnie wskazały jakie produkty otrzymują. Po obejrzeniu ilustracji, proszę o utrwalenie wiadomości poprzez rozmowę.

• Jakie zwierzęta wiejskie widziałeś?
  • Które zwierzątko daje nam słodki miód?
  • Co daje nam krowa?
  • Które zwierzątko daje nam wełnę na ciepły sweterek?
  • Co znosi kura?

5. Połącz ołówkiem zwierzątka z produktami, które mamy dzięki nim ( karta pracy znajduje się poniżej).

6. Baranek – praca plastyczna. Poniżej umieszczona jest kolorowanka baranka. Zadanie polega na wyklejeniu go watą, głowę i nogi kolorujemy kredkami.