15.04.2021 W GALERII SZTUKI

utworzone przez | kwiecień 15, 2021

TEMAT : W GALERII SZTUKI

DATA : 15.04.2021 / CZWARTEK /

CELE OGÓLNE : zapoznanie dzieci z pojęciem galeria sztuki , wdrażanie do odpowiedniego używania słów : malarz , galeria , obraz , , wyrażanie siebie w malarstwie

ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO GALERII SZTUKI

Zobacz obraz źródłowy

GALERIA SZTUKI to pomieszczenie lub dużo pomieszczeń , w których prezentuje się dzieła sztuki . Duże galerie często zlokalizowane są w specjalnie zaprojektowanym lub przygotowanych budynkach , w których można podziwiać dzieła sztuki z różnych dziedzin . Mała galeria może powstać w dowolnym pomieszczeniu lub wydzielonym jego fragmencie .

Obraz znaleziony dla: galeria sztuki obrazy

Wizyta w GALERII SZTUKI to bardzo ciekawe doświadczenie , ponieważ każdy osobiście może obcować ze sztuką , podziwiać dzieła znanych artystów , zainspirować się do tworzenia własnych dzieł . Jeśli nie można udać się do galerii osobiście , można zwiedzić galerię podczas wirtualnego spaceru lub obejrzeć obrazy w albumach .

Obraz znaleziony dla: galeria sztuki obrazy
Rodzic omawia z dzieckiem obraz . Prosi , aby wypowiedziało się na jego temat kierując rozmowę pytaniami : co przedstawia ? Jakie kolory widzimy na obrazie ? jakie emocje budzi ten obraz ? Czy obraz wprowadza dziecko w dobry czy zły nastrój ? itp.
Obraz znaleziony dla: galeria sztuki obrazy

Można porównać te dwa obrazy i zapytać , który się dziecku bardziej podoba , wyzwala u niego lepsze emocje itd.

JAK POWSTAJE OBRAZ ?

Potrzebne będą dwie kartki papieru z bloku / lub duży jeden arkusz / , farby , pędzelki różnej grubości , kubek z wodą .

Rozkładamy na stole przybory malarskie / można wszystkie przeliczyć i przyporządkować dla dziecka i rodzica /

Zamieniamy się w artystów malarzy i tworzymy własne dzieła sztuki lub jeden wspólny duży obraz . Tematyka dowolna , można zainspirować dziecko lub pozwolić pracować jego wyobraźni . Dobrze używać szerokiej gamy barw , a praca może być abstrakcyjna .Po skończeniu powinno się omówić pracę i oczywiście pochwalić dziecko . Można stworzyć własną galerię sztuki i zaprosić pozostałych członków rodziny na wernisaż – czyli uroczyste otwarcie wystawy / nowe pojęcie rozwinie słownictwo dziecka /

MALUJEMY CHMURKI – zabawa ruchowa , ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha

Dziecko biega po pokoju , na hasło MALUJEMY ! zatrzymuje się , podskakuje w miejscu kilka razy z wyciągniętymi w górę rękoma, w czasie wyskoku wykonuje zamaszyste ruchy dłońmi z góry w dół / jakby malowało nad sobą chmurki /