21.05.2020 Czwartek: Ciekawostki o pszczołach.

utworzone przez | 21 maja, 2020

TEMAT TYGODNIA: Kraina mlekiem i miodem płynąca.

TEMAT DNIA:  Ciekawostki o pszczołach.

DATA: 21.05.2020

1. „Witają się paluszki” –zabawa na powitanie.

Rodzic wskazuje na swoją dłoń i nazywa poszczególne palce, a następnie mówi, że paluszki witają się ze sobą  np. kciukami z kciukami /palec serdeczny z serdecznym/ wskazujący ze wskazującym/ środkowy z środkowym oraz mały z małym.

2.  Co kryją pszczoły – zabawa dydaktyczna.

W galerii poniżej umieszczona jest tabela z ciekawostkami o pszczołach. Kartkę tniemy na kawałki, tak aby każda ciekawostka była na osobnym skrawku papieru. Jeżeli mamy możliwość, karteczki możemy powkładać do opakowań po Kinder jajkach niespodziankach. Pocięte skrawki papieru umieszczamy w dużej misce i dziecko kolejno losuje karteczki, zaś rodzic odczytuje zawarte na nich informacje.

3. Pszczółka – karta pracy.

Rodzic demonstruje dzieciom kartę pracy i wyjaśnia jak należy wykonać zadanie (kolorujemy pola według cyfry której przypisany jest poszczególny kolor).

4. Pracowite pszczółki – praca plastyczna.

Do wykonania pracy potrzebujemy szablon umieszczony w galerii, farby folię bąbelkową oraz mazaki.

Pracę rozpoczynamy od pomalowania gałęzi i liści. Następnie malujemy folię bąbelkową i przyklejamy ją na kartkę. Wokół ula odciskamy paluszkami pszczoły i dorysowujemy im paski, główki i czułki.).