26.05.2020 Wtorek: Święto Mojej Mamy.

utworzone przez | 25 maja, 2020

TEMAT TYGODNIA: Święto rodziców

TEMAT DNIA: Święto mojej Mamy.

DATA: 26.05.2020

1. „Święto mojej mamy” – zabawa dydaktyczna.

Aktywność polega na wyjaśnieniu znaczenia obchodów Dnia Mamy. Rozpoczynając rozmowę pytamy dziecko, czy wie jaki dziś dzień tygodnia. Następnie pytamy czy dzieci wiedzą, jakie dziś obchodzimy święto. Po swobodnej wypowiedzi dziecka, rodzic wyjaśnia: Dzień Mamy – jest to święto, które jest obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich mam. Data obchodów tego święto jest zależna od danego kraju np. we Włoszech czy USA Dzień Mamy obchodzony jest w drugą niedziele maja, u nas w Polsce właśnie dziś czyli 26 maja.

2.  „Kocham Cię, Ti amo, Je T’aime” – osłuchanie z piosenką.

Dzieci aktywnie słuchają piosenki – za każdym razem, kiedy usłyszą słowa refrenu formują serce z dłoni i unoszą je do góry. Po wysłuchaniu piosenki  rozmawia z dziećmi na temat treści piosenki wykorzystując pytania poniżej.

• O czym mówi piosenka?
  • Jaka jest Twoja mama?
  • Co mama może zobaczyć w Twoich oczach?

3. „Kocham Cię, Ti amo, Je T’aime” – improwizacja ruchowa do piosenki.

Dzieci śpiewają i poruszają się po sali w rytmie piosenki „Kocham Cię, Ti amo, Je T’aime”.

4. „Zbieramy kwiaty dla mamy” – zabawa dydaktyczna.

Rodzic rozkłada na dywanie emblematy kolorowych kwiatów oraz emblematy koszyczków(znajdują się w galerii poniżej) do których można zbierać kwiaty. Następnie prosimy dzieci o znalezienie odpowiedniego koszyczka do odpowiedniego kwiatuszka– z takim samym kolorem. Zabawa prowadzimy, aż uda się dla wszystkich kwiatów naleźć koszyczek.

5. Laurka dla Mamy – praca plastyczna.

Wykorzystując szablon umieszczony poniżej dzieci wykonują laurkę wg własnego pomysłu – tak jak im dziś serduszko podpowiada.