29.05.2020 Piątek: Prezenty dla Rodziców.

utworzone przez | 29 maja, 2020

TEMAT TYGODNIA: Święto rodziców

TEMAT DNIA: Prezenty dla Rodziców.

DATA: 29.05.2020

1.   „Kwiatowe memory” – zabawa dydaktyczna.

Rodzic rozkłada na dywanie kartoniki z obrazkami do spodu (po dwa takie same – znajdują się w galerii poniżej). Dzieci odsłaniają po dwa kartoniki w jednej rundzie. Jeśli znajdą dwa takie same kwiaty, próbują je nazwać lub określić, zabierają i układają przed sobą. Jeśli nie, odwracają kartoniki z powrotem obrazkami do spodu i ruch wykonuje rodzic lub inny towarzysz zabawy. Zabawa trwa do momentu, aż wszystkie pary obrazków będą zebrane. Na koniec zachęcamy dzieci do nazwania zebranych kwiatów i policzenia zgromadzonych par.

2.  „Tulipan dla rodziców” –  wykonanie karty pracy.

Polecenie – Obrysuj po kropach  tulipana dla Rodziców. Pamiętaj, że do wykonania pracy potrzebny jest ołówek. Staraj się nie odrywać ołówka od kartki.

Po obrysowaniu konturów, dziecko koloruje obrazek.

3. „Prezent dla mamy, prezent dla taty” – zabawa dydaktyczna.

Rodzic kładzie na dywanie worek, w którym znajduje się kilka przedmiotów. Dziecko kolejno wyciąga przedmioty, które należy nazwać i  dopasować czy będzie on dla mamy, czy może dla taty. Następnie formułuje pełne zdanie zawierające określenia dotyczące tego przedmiotu, np.: Wybrałem dla mamy zegarek/Młotek przyda się mojemu tacie, żeby wbić gwoździe. Następnie dzieci dzielą nazwy prezentów na sylaby.

4. „Serduszko na dłoni” – ćwiczenia oddechowe.

Przed rozpoczęciem zabawy, rodzic wycina z papieru małe serduszko. Dzieci kładą serduszko na dłoni i próbują tak dmuchnąć na dłoń, aby serduszko uniosło się w powietrze. Zabawę prowadzimy 1,5-2 minuty.

5. ,,Piosenka dla Taty” – osłuchanie się z piosenką.