Czwartek 08.04.2021r.

utworzone przez | kwi 8, 2021

Temat tygodnia: Wiosna na wsi

Temat dnia: Co słychać na wsi

Dzień dobry, propozycje zabaw na dzisiaj:

1. Zaczynamy od ćwiczeń gimnastycznych „Na wiejskim podwórku”
  • Nastał ranek, z kurnika wychodzi domowe ptactwo – dzieci maszerują po pokoju, naśladują głosy ptactwa domowego: kury – ko, ko, ko; indyki – gul, gul, gul; kogut – kukuryku; kaczki – kwa, kwa, kwa; gęsi – gę, gę, gę.
  • Zatrzymują się, machają skrzydłami – dzieci wykonują ruchy rękami.
  • Rozglądają się czy gospodarz niesie dla nich ziarno – dzieci wykonują skręty szyi w prawą i lewą stronę.
  • Kogut wskoczył na płot – dzieci wykonują podskoki obunóż.
  • Gospodarz sypie ziarno – skłony w przód.
  • Gospodarz idzie do obory. Wyprowadza konie, krowy na pastwisko – dzieci przemieszczają się na czworakach.
  • Zwierzęta żeby dojść na pastwisko przechodzą pod mostkiem – przejście na czworakach pod krzesłem, stołem.
  • Zwierzęta się najadły. Odpoczywają ciekawie się rozglądając – przejście do leżenia przodem, podparcie dłońmi o podłogę, unoszenie głowy jak najwyżej, spoglądanie raz w jedną, raz w drugą stronę.
  • Zapadają w drzemkę, leżą na jednym boku, po chwili odwracają się na drugi bok – przechodzą z leżenia na prawym boku do leżenia na lewym boku.
  • Zbliża się wieczór, zwierzęta wracają do obory – dzieci chodzą na czworakach, przechodzą pod „mostkiem” (jak wyżej).
  • Na zakończenie ćwiczenie rozluźniające – stanie w lekkim rozkroku, swobodny zwis tułowia i rąk.

2. Co nam dają zwierzęta? – zabawa dydaktyczna

Zwierzęta, które mieszkają na wsi są bardzo pożyteczne bo dzięki nim mamy pożywienie i nie tylko. Zobaczcie na ilustracjach jakie produkty mamy dzięki konkretnemu zwierzęciu.

3. Zabawa matematyczna Liczymy łaty krowy

Narysujcie krowę lub wydrukujcie kartę poniżej. Przygotujcie z papieru małe czarne łatwy. Zabawa polega na rzucaniu kostką i wkładaniu na schemat krowy łat adekwatnie do wyrzuconych oczek. Możemy również pokazać dziecku zapis danej cyfry. Wspólnie układajcie, sprawdzajcie i dobrze się przy tym bawcie. Pamiętajcie o zamianie ról.

4. Zagadki dźwiękowe

Posłuchajcie zagadek dźwiękowych, a potem odwróćcie się plecami do monitora i spróbujcie po usłyszanym dźwięku odgadnąć jakie to zwierzę:-)

5. Zadanie dla chętnych dzieci młodszych (do druku). Dokończ rysunki według wzoru. Pokoloruj je.

Zadanie pochodzi z kart pracy Kolorowy Start dla 5-, 6-latka ale śmiało mogą potrenować i dzieci młodsze:-)

6. Dzieci 5-, 6-letnie posiadające w domu karty pracy cz. 3 mogą wykonać zadania ze stron 74 – 75.

Miłego dnia

Pani Marta