Aleksandra Łukomska

Dyrektor przedszkola
Wykształcenie: nauczyciel dyplomowanyKwalifikacje:

• Dyplom ukończenia Studium Pedagogicznego na kierunek wychowanie przedszkolne
  • Dyplom ukończenia studiów magisterskich na kierunku pedagogika wczesnoszkolna
  • Świadectwo ukończenia Studiów podyplomowych na kierunku oligofrenopedagogika
  • Świadectwo ukończenia Studiów podyplomowych na kierunku tyflopedagogika
  • Świadectwo ukończenia Studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie oświatą
  • Kurs kwalifikacyjny uprawniający do prowadzenia terapii i diagnozy w zakresie Integracji Sensorycznej

Jestem pedagogiem z ponad 22 letnim stażem pracy. Odkąd pamiętam… wiedziałam, że moje życie zawodowe będzie związane z dziećmi. Dotychczas zajmowałam się tworzeniem jak najlepszych warunków do rozwoju dzieciom niewidomym, słabo widzącym, z autyzmem, ze sprzężoną niepełnosprawnością. Teraz podjęłam się innego wyzwania… uważam, że dzieciństwo to najważniejszy okres w życiu każdego człowieka, dlatego właśnie z myślą o dzieciach i dla dzieci chcę tworzyć przedszkole, w którym na co dzień słychać dziecięcy śmiech – najpiękniejszy dźwięk na świecie. Moim zdaniem przedszkole to miejsce, gdzie dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe, gdzie panuje atmosfera szacunku i akceptacji, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim miłością do dziecka i wiarą w każde z nich. Dbam o to by, w naszym przedszkolu każde dziecko miało prawo do uśmiechu, do samodzielności, do wiary w siebie, miało prawo do błędu i prawo do sukcesu.