CHARAKTERYSTYKA GRUPY

utworzone przez | wrz 15, 2022

Nasza grupa liczy 26 Dzieci w wieku od 3 do 7 lat: 11 dziewczynek i 15 chłopców. Wychowawcą grupy jest mgr Karolina Małyska.

Kubusie to wesołe i ciekawe świata Dzieciaki. Z chęcią uczą się nowych wierszy, rymowanek, piosenek i tańców.
Z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach dydaktycznych i zajęciach ruchowych. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne
z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.
Uczymy się w naszej grupie przestrzegania zasad zgodnego życia. Staramy się wspólnie rozwiązywać konflikty i umiejętnie radzić sobie w sytuacjach trudnych.
Wspólnie poznajemy literaturę dziecięcą, nowe literki i cyferki. W ciągu dnia mamy dużo czasu
na zabawę i rozwijanie własnych zainteresowań.
Codzienną pracę opieramy na programie edukacji przedszkolnej „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości”.

„Kubusie” uczestniczą w następujących zajęciach dodatkowych:
– język angielski,
– rytmika,
– ruchowe zajęcia ogólnorozwojowe w ramach Akademii Sprawnego Przedszkolaka Dobrosławy Habraszki,
– religia (chętne dzieci).

Nasza grupa bierze udział w Ogólnopolskim Programie Krainy Muzyki – Muzyka to Matematyka.