Czwartek 01.04.2021r.

Temat tygodnia:
Wielkanoc – zwyczaje i tradycje

Temat dnia  01.04.2021r. Wielkanoc na świecie

Dzień dobry, propozycje zabaw na dzisiaj:

1. Gimnastyka – rozgrzewka

2. Proponuję dzieciom przedstawienie prezentacji pt. Wielkanocne tradycje na świecie, została ona stworzona przez blogerkę – nauczycielkę panimonia.pl. Materiał jest bardzo ciekawy i z pewnością wciągnie dziecko, jak i Was rodzice. Zakłada nie tylko oglądanie kolejnych slajdów ale i aktywizuje dziecko.

Z prezentacji dzieci dowiedzą się między innymi o takich zwyczajach jak:

• fińskie czarownice niosące dobrą wróżbę;
  • wielkanocne drzewo;
  • australijski czekoladowy wielkouch;
  • wielkanocne ognisko.

3. Rozmowa na temat Do czego wykorzystujemy jajka

Dziecko podaje propozycje potraw, których składnikiem są jajka. Rodzic może je zapisać na sylwecie dużego jajka.

4. Zabawa badawcza – Z czego składa się jajko?

Rodzic rozbija dwa jajka, oddziela białka od żółtek. Zwraca uwagę na konsystencję. Dziecko porównuje wygląd białka i żółtka w jajkach – surowym i gotowanym.

5. Burza mózgów:-) Wspólnie zastanówcie się, czy rozbite jajko (surowe) można zjeść i co możecie wspólnie z niego przygotować; to samo robimy z jajkiem ugotowanym.

6. Dzieci 5-, 6-letnie posiadające w domu karty pracy cz. 3 mogą wykonać zadania ze stron 64 – 66.

Smacznego!

Pani Marta