Czwartek 23.04.2020 r.

utworzone przez | kwi 23, 2020

Kwiecień, tydzień 4

Temat tygodnia: Dbamy o przyrodę.

Temat dnia  23.04.2020  Strażnicy przyrody.

Dzień dobry Kubusie, oto dzisiejsze propozycje zabaw:

  1. Poranna gimnastyka.

2. Zabawa badawcza – oczyszczanie wody z wykorzystaniem prostego filtra.

Potrzebne będą: słoik, pędzel ubrudzony w farbie, duża plastikowa butelka, nożyczki, szmatka flanelowa, gaza lub lignina, węgiel drzewny, żwirek, piasek.

Dziecko brudzi wodę w słoiku, płucząc w niej pędzel ubrudzony w farbie. Rodzic pokazuje sposób wykonania prostego filtra oczyszczającego wodę. Wyjaśnia dziecku, że aby woda mogła być używana przez ludzi, oczyszcza się ją i uzdatnia. Wymaga to jednak wysiłku pracujących przy tym ludzi oraz specjalnych filtrów, co pociąga za sobą duże nakłady finansowe. Podkreśla konieczność oszczędzania wody.

Rodzic przecina dużą plastikową butelkę na wysokości 1/3 od jej dna. Dolna część butelki będzie stanowiła zbiornik na oczyszczoną wodę. Drugą część butelki Rodzic odwraca szyjką do dołu, a następnie wypełnia ją: szmatką flanelową, gazą lub ligniną, węglem drzewnym, żwirkiem, a na końcu – piaskiem. Warstwy te powinny zająć około połowy wysokości butelki, którą Rodzic nakłada na część butelki stanowiącą zbiornik oczyszczonej wody. Do tak przygotowanego filtru dziecko wlewa brudną wodę ze słoika i obserwuje jej filtrowanie. Patrzy, jak wygląda oczyszczona woda. (W ten sam sposób można oczyścić wodę przyniesioną z rzeki, stawu lub kałuży).

  • Burza mózgów – W jaki sposób można oszczędzać wodę?

3. Oszczędzamy wodę i prąd – wykonaj zadanie 32.

https://akademia.pwn.pl/view/794943f2-97e5-3d04-a782-f1432a8eafe9/36781/CwiczeniaInteraktywne_Lubie-wiosne-lubie-lato/index.html?fbclid=IwAR14dyWMtmMaI3EbibqB3BiLpJcKj3ktWZpkbfsi48sH1K9V0YsQt7LFHg8

4. Wiosenne porządki.

Wiosna to czas na porządki w ogródku po zimie. Wtedy sadzi się nasionka, kosi trawę, pielęgnuje i sprząta się w ogrodzie. Czy Ty masz swój ogródek? Jeśli tak, to czy kiedyś pomagałeś/aś Rodzicom w pracach porządkowych?

Posłuchaj wiersza Jana Brzechwy,, Wiosenne porządki”.

Spróbuj wykonać zadania 12 i 13 które dla Ciebie przygotowałam.

https://akademia.pwn.pl/view/794943f2-97e5-3d04-a782-f1432a8eafe9/36781/CwiczeniaInteraktywne_Lubie-wiosne-lubie-lato/index.html?fbclid=IwAR14dyWMtmMaI3EbibqB3BiLpJcKj3ktWZpkbfsi48sH1K9V0YsQt7LFHg8

5. Policz i dodaj.

https://www.matzoo.pl/zerowka/policz-i-dodaj-w-zakresie-10_51_331

6. Praca plastyczna-  Jaki piękny jest świat!

     Potrzebne będą: kredki, nożyczki, bibuła, klej kartka, obrazki/wycinki zwierząt, roślin, wody.

     Dziecko przedstawia na rysunku piękno przyrody – roślin, zwierząt.

     Czy pamiętasz piosenkę w wczoraj ,,Nasza planeta”? Posłuchaj i zaśpiewaj.

     Powodzenia!

     Pani Marta

Skip to content