DZIŚ ZADBAMY O OGRÓDEK

utworzone przez | Kwi 9, 2021

TEMAT DNIA : Wiosenne porządki w ogródku .

DATA : 09.04.2021

Propozycja na dzisiaj to zajęcia w ogrodzie / jeśli ktoś takim dysponuje / lub spacer po najbliższej okolicy .

Zachęcam do zaangażowania dzieci do pomocy przy porządkowaniu lub zakładaniu własnego ogródka . Może to być mini ogródek na balkonie , na parapecie lub koło domu . Wielką radością każdego dziecka jest posiadanie swojej grządki w ogródku, skrzynki lub choćby doniczki , w której mogłoby hodować własne roślinki. Można hodować szczypior z cebuli , rzeżuchę , mięte , kwiaty np . tulipany , aksamitki , bratki itp.

Proszę zapytać dziecko o to co jest potrzebne roślinie , do wzrostu / ziemia , woda , światło słoneczne , powietrze / . Dzieci powinny o tym doskonale wiedzieć , bo mówiliśmy o tym na zajęciach w przedszkolu zakładając naszą hodowle .

W miarę możliwości w trakcie spaceru proponuję wybrać się z dzieckiem do ogrodnika lub kwiaciarni , aby zaobserwować rośliny , pracę ogrodnika i zakupić ziemię , rośliny , nasiona niezbędne do założenia własnej hodowli . Przy okazji można zapoznać dzieci z nazwami roślin czy narzędzi ogrodniczych .

Zobacz obraz źródłowy

KWIATKI W OGRODZIE

Zabawa doskonaląca sprawność manualną , ćwiczenia motoryki małej , ćwiczenia grafomotoryki .

Dziecko wydziera z kolorowego papieru , bibuły lub papierowych serwetek środek kwiatka , płatki , łodygę liście . Układa z nich kwiatek , przykleja na kartkę . Można dolepić inne elementy np trawę , słońce , chmurki itp wg własnej koncepcji .

Dziecko rysuje kwiatek pod dyktando rodzica lub odrysowuje już gotowy . Kolorujemy kwiatek zwracając szczególną uwagę na prawidłowe trzymanie kredki i nie wyjeżdżanie poza kontur .

A na koniec przypomnienie piosenki o żabce , która nie słuchała swojej mamy .

BYŁA SOBIE ŻABKA MAŁA

BYŁA SOBIE ŻABKA MAŁA / re,re,kum,kum /x2/