Język angielski „Pszczółki” – listopad (tydzień 3,4)

utworzone przez | lis 20, 2023

Temat: „We’re going on a bear hunt” – (Idziemy na polowanie na niedźwiedzia)

• piosenka: „Autumn leaves”
  • nauka słownictwa z opowiadania „We’re Going On a Bear Hunt”
  • opowiadanie: „We’re Going On a Bear Hunt”
  • wykonanie ćwiczeń: układanie w kolejności
  • karta pracy: story map
  • zabawa: „Grizzly Bear”

(Materiał realizowany jest podczas zajęć w przedszkolu. Zachęcam rodziców, szczególnie dzieci nieobecnych podczas zajęć, do utrwalania piosenek i poznanego słownictwa również w domu.)

1. Sing a song. (Zaśpiewaj piosenkę.

2. Reader’s corner – „We’re Going On a Bear Hunt” by Michael Rosen.

3. A circle game „Grizzly Bear” (Zabawa w kole „Grizzly Bear”)

Dzieci robią koło i chwytają się za ręce. Jedno z dzieci siada w środku koła i zakrywa oczy, udając że śpi jak niedźwieź. Dzieci chodzą w koło 'niedźwiedzia’ i śpiewają piosenkę: „Grizzly bear, oh grizzly bear is sleeping in a cave. Grizzly bear, oh grizzly bear is sleeping in a cave.Please be very quiet, very, very quiet. If you wake him, if you shake him, he gets really mad.” Na słowo „MAD” dzieci kucają i chowają się zakrywając głowę rękami. „Niedźwiedź” wybiera dziecko, które będzie jego następcą.

Have fun! Bye! Bye!

Dodatkowe materiały:

Wiele innych ciekawych materiałów na stronie www.englishplaybox.pl, www.supersimple.com oraz www.dreameglish.com