Na wsi i w mieście – 07.05.2020 r.

utworzone przez | 6 maja, 2020

Witajcie kochane Biedroneczki,
czas na zabawę!

Tematyka kompleksowa: Moja miejscowość, mój region

Temat: Na wsi i w mieście

Data: 07.05.2020 r.

1. Gimnastyka

2. Oglądanie zdjęć przedstawiających krajobraz wiejski i krajobraz miejski.
Przygotowujemy zdjęcia przedstawiające krajobraz wiejski i krajobraz miejski, 2 białe kartki z naciętymi oknami – dużymi i małymi, w kształcie figur geometrycznych (kwadratów, kół i prostokątów).

Rodzic układa przed dziećmi zdjęcia przedstawiające krajobraz miejski i krajobraz wiejski.
Zakrywa zdjęcia białą kartką, w której wcześniej naciął różnej wielkości okienka w kształcie figur geometrycznych. Dziecko wskazuje figurę, którą chciałoby, aby Rodzic odsłonił. Z pomocą Rodzica nazywa figurę i określa jej wielkość. Odgaduje, czy na obrazku przedstawione jest miasto, czy wieś. Po odsłonięciu wszystkich okienek Rodzic zdejmuje kartki. Dzieci wypowiadają się na temat miejsca, które najbardziej im się podoba. Próbują uzasadnić swój wybór.

3. Wprowadzenie do tematu zajęć.

Rozwiązanie zagadki słuchowej. Rodzic odtwarza odgłosy wydawane przez traktor oraz samochód. Pyta dzieci:
-Dla jakich miejscowości są charakterystyczne te odgłosy?
Dzieci wypowiadają się, odgadują, że chodzi o wieś i o miasto.

Traktor 0:06 – 0:15
Samochód 0:28 – 0:38

4. Oglądanie filmiku edukacyjnego „Wieś i miasto”

5.Karta pracy
Dzieci:
− oglądają zdjęcia na kartach,
− mówią, co na nich widać.

Link: https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/oia-aplus-kp-2/mobile/index.html#p=44

6.Karta pracy – liczenie zwierząt

*7 Zabawa którą warto powtarzać – orientacja przestrzenna