Piątek 02.04.2021r.

utworzone przez | kwi 2, 2021


Temat tygodnia: 
Wielkanoc – zwyczaje i tradycje

Temat dnia  02.04.2021r. Wielkanoc tuż, tuż

Dzień dobry, propozycje zabaw na dzisiaj:

  1. Rozgrzewka – zabawa przy muzyce M. Musorgskiego Taniec kurcząt w skorupkach, z cyklu miniatur Obrazki z wystawy – Wesołe kurczątka. Dziecko zamienia się w kurczątko, które przy muzyce wykluwa się z jajka i wyrusza zwiedzać świat. Dziecko ruchami ciała, mimiką, głosem najpierw naśladuje kurczątko zwinięte w jajeczku, następnie wolno zaczyna się poruszać, prostuje się, wyciąga łapki i głowę – wykluwa się ze skorupki. Wyrusza w drogę, która prowadzi pod górę. Idąc, kołysze się na boki. Następnie turla się z górki i trafia do kurnika, gdzie czeka na nie mama kwoka z pysznym śniadankiem.

2. Pokazujemy dziecku pusty koszyczek wielkanocny, Jego zadaniem jest wymienić te produkty (przedmioty), które powinny się w nim znaleźć. Dzieci 6-letnie mogą próbować dzielić nazwy produktów (przedmiotów) na głoski.

3. Zadania interaktywne

Wykonaj zadania ze stron 24 – 26, powodzenia!

https://akademia.pwn.pl/view/794943f2-97e5-3d04-a782-f1432a8eafe9/36781/CwiczeniaInteraktywne_Lubie-wiosne-lubie-lato/index.html?fbclid=IwAR14dyWMtmMaI3EbibqB3BiLpJcKj3ktWZpkbfsi48sH1K9V0YsQt7LFHg8

4. Nie tylko wielkanocny zajączek – oto pomysł na wykonanie zajączka z dłoni, starsze dzieci mogą ją odrysować samodzielnie, następnie dłoń trzeba wyciąć, pozaginać 3 palce w sposób widoczny na zdjęciu i ostatecznie dorysować brakujące elementy. Zające mogą być w przeróżnych kolorach oraz nastrojach – uśmiechnięte, śpiące, zaskoczone… – wszystko zależy od Waszej inwencji:-)

5. Dzieci 5-, 6-letnie posiadające w domu karty pracy cz. 3 mogą wykonać zadania ze strony 67 – 69.

Skip to content