Piątek 09.04.2021r.

utworzone przez | kwi 9, 2021

Temat tygodnia: Wiosna na wsi

Temat dnia: Krowa czy baranek? – oto jest pytanie:-)

Dzień dobry, oto propozycje zabaw na dzisiaj:

1. Zaczynamy od rozruszania się przy muzyce:-)

2. Na wiejskim podwórku – rymowanki

Prosimy aby dziecko dokończyło zdania.

1. Wlazł kotek na… (płotek).
  2. Przyszła koza do... (woza).
  3. Polną dróżką gąski trzy, gęsiego sobie… (szły).
  4. Kaczki po podwórku dreptały i wesoło sobie… (kwakały).
  5. Kogut stoi na kurniku, głośno pieje… (kukuryku).
  6. Piesek pełną miskę miał, szczekał sobie... (hau, hau, hau).
  7. Prosiak trącił ryjkiem drzwi, świnka na to... (kwi, kwi, kwi).

Popatrz na wiejskie zwierzęta, każdy obrazek rymuje się z jakimś innym znajdującym się na dole strony. Podaj wszystkie rymy.

3. Ćwiczenie spostrzegawczości Gdzie ukryły się zwierzęta? – zadanie interaktywne

W zadaniu należy znaleźć ukryte zwierzątko a następnie na nie kliknąć. Powodzenia!

4. Praca plastyczna: Krowa czy baranek?

Proponuję wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem białego papierowego talerzyka (w przypadku jego braku wystarczy koło wycięte ze sztywniejszej kartki). Dziecko może samo wybrać czy chce stworzyć krówkę albo baranka (bądź oba zwierzątka jeśli ma tyle zapału:-)

Starszaki powinny sobie poradzić samodzielnie z pracą od A do Z, młodszym będzie trzeba trochę pomóc.

Paski papieru na baranku można zastąpić watą, wacikami (wszystkie pomysły dozwolone).

Udanej zabawy:-):-)

5. Zadanie dla chętnych dzieci (do druku). Znajdź i zaznacz 8 różnic między obrazkami.

6. Dzieci 5-, 6-letnie posiadające w domu karty pracy cz. 3 mogą wykonać zadania ze stron 76, 80.

Miłego weekendu

Pani Marta