Środa 20.05.2020 r.

utworzone przez | maj 20, 2020

Temat tygodnia: Święto rodziców.

Data: 20.05.2020r.

Temat dnia: Jak nasi rodzice.

Dzień dobry Kubusie, czy Wszyscy są gotowi poznać dzisiejsze wyzwania? Zapraszam :

1. Ćwiczenia gimnastyczne- rozwijanie prawidłowej postawy ciała.

Ubierz się wygodnie, zaproś Rodziców do wspólnej zabawy i do dzieła, ruszamy się. Pamiętaj ruch to zdrowie!

2. Rodzinna czytanka.

Pokaż dziecku ekran komputera, jego zadaniem będzie odczytanie tekstu. W razie problemu pomóż mu.

3. Zagadki o członkach rodziny.

Kto jest zatroskany, kiedy chorujemy
lub kiedy złe stopnie do domu niesiemy?
Wspierają nas radą, pomogą w kłopotach
i tak jak teraz, zawsze będą nas kochać! (Rodzice)

Jak razem się nazywa:
babcia i prababcia siwa,
dziadek szpakowaty i dzieci
– obok mamy i taty? (Rodzina)

Kto nas kocha tak jak nikt
i ochrania całym sercem?
I do kogo można przyjść
z każdym smutkiem jak najprędzej? (Mama)

Oto niezwykle łatwa zagadka.
Kim jest dla Ciebie syn Twego dziadka? (Tata)

4. Gra usprawniająca spostrzegawczość ,, Bystre oczko”.

Popatrz na obrazki i odpowiedz na pytania.

5. Zabawy matematyczne.

• „Słyszę i liczę” – ćwiczenia liczbowe, odtwarzanie zasłyszanych dźwięków. Rodzic wrzuca do kubka określoną liczbę guzików w takim tempie, aby dziecko mogło je policzyć. Następnie układa przed sobą tyle samo guzików podpisując je odpowiednią cyfrą. W celu sprawdzenia dziecko wysypuje z kubka liczmany i liczy.  Jeśli dziecko  miało tyle samo, dobrze wykonało zadanie. Rodzic uderza w miskę , a dziecko odtwarza dźwięki za pomocą liczmanów, odpowiednio je podpisując. Przy kolejnym powtórzeniu zabawy Rodzic uderza w miskę , a dziecko podskakuje tyle razy ile dźwięków słyszy.
  • „Dodajemy i odejmujemy” – dziecko otrzymuje 10 klamerek, manipuluje nimi – dodaje i odejmuje, ustalając wynik działania.
  • „Matematyczne zagadki” – dziecko siedzi na podłodze, Rodzic rozkłada sylwety motyla oznaczone cyframi od 1 do 9, z drugiej strony napisana jest zagadka. Dziecko wyrzuca kostkę, przelicza liczbę oczek i podaje Rodzicowi chmurkę z odpowiednią cyfrą. Rodzic odczytuje zagadkę, dziecko podaje odpowiedz. Następnie dziecko rzuca dwiema kostkami, dodaje oczka i przelicza i podaje chmurkę z odpowiednią cyfrą, rozwiązują zagadki podane przez Rodzica.
    1) Jak nazywa się duży palec u dłoni?
    2) Wymień dwa pojazdy posiadające tylko dwa koła?
    3) Którą dłoń podajemy na powitanie?
    4) Ile palców u obu dłoni ma człowiek?
    5) Ile dzieci dostanie jabłko jeżeli w koszyku jest ich 6?
    6) Jak nazywa się figura geometryczna, która ma wszystkie boki równe?
    7) Która z tych liczb jest większa 5 czy 3?
    8) Ile to jest razem 3 i 3?
    9) Ile boków ma trójkąt?

6. Praca plastyczna ,,Książka dla mamy”.

Te wyzwanie może wydawać się na początku  trochę trudne, ale efekt i radość mamy gdy ją dostanie będzie murowany! 😉

Potrzebne będą ci: kartki z bloku rysunkowego, mogą być kolorowe, kredki, flamastry, ścinki papieru, klej. Z czego wykonasz książkę zostawiam Tobie.

• Najpierw wykonaj okładkę książki, zatytułuj ją ,, Książka dla Mamy”
  • Na następnej stronie narysuj porter mamy
  • Następnie zapisz najważniejsze informacje o Twojej mamie, np. jaki ma kolor oczu, co najbardziej  lubi robić, jaka jest jej ulubiona potrawa, ulubiona potrawa, itp.
  • ZA co kochasz swoją mamę?
  • Narysuj lub zapisz Życzenia dla mamy
  • Narysuj gwiazdkę z nieba dla mamy

W razie jakichkolwiek trudności ,poproś tatę lub starsze rodzeństwo o pomoc.

Miłego dnia

Pani Marta