Z biegiem Wisły – 29.04.2020 r.

utworzone przez | kw. 28, 2020

Tematyka kompleksowa: Moja ojczyzna

Temat: Z biegiem Wisły

Data: 29.04.2020 r.

🏞

1. Zamieniamy się w żabki i skaczemy ile sił !

2.  Zapoznanie z biegiem Wisły

Pokazujemy dziecku mapę Polski. Wskazujemy, w jaki sposób zaznaczone są na niej rzeki, następnie pytamy: Jak nazywa się najdłuższa rzeka, która przepływa przez Polskę? Pokazujemy na mapie Wisłę, wyjaśniając jednocześnie, że Wisła wypływa z gór i wpada do morza. Następnie zapraszamy dziecko na wycieczkę z biegiem Wisły. Dziecko siada skrzyżnie i odpychając się rękami z jednej i z drugiej strony, płynie łódką z biegiem Wisły.

3. Zabawa matematyczna – „W górach”

Przygotowujemy: wycięte z białego papieru koła (lub kształty chmurek), które zastąpią owieczki – 10 sztuk. Zieloną kartkę lub bibułę – (pastwisko) oraz 5 klocków dla dziecka.
Rodzic informuje, że dziecko dotarło do pierwszego celu podróży, czyli do Zakopanego, następnie pokazuje tę miejscowość na mapie.  – Mieszkają tutaj górale, którzy pasą owieczki. Układa na dywanie dwa zielone kawałki kartki/bibuły – jako pastwiska. Umieszcza na nich dowolną liczbę wyciętych z białego papieru kół (lub chmurek) – owieczek (maksymalnie pięć na jednym pastwisku). Rozdaje dziecku pięć klocków. Dziecko liczy owieczki na wskazanym przez Rodzica pastwisku, pokazuje liczbę na palcach, a następnie układa przed sobą tyle samo klocków – owieczek. Rodzic prosi, aby dziecko porównało liczbę owieczek na jednym i na drugim pastwisku i powiedziało, czy jest ich tyle samo, czy mniej, czy więcej. Następnie dziecko płynie łódką w dalszą podróż.

4.Podróż po Polsce. Zapnijcie pasy i ruszamy! 🙂

5.Kolorowanka – mapa Polski
Zaznaczamy na mapie Wisłę, góry i morze. Całość kolorujemy.

Pani Ola

biedronka
Skip to content