„Z wizytą u bocianów” – 31.03.2020 r.

utworzone przez | Mar 30, 2020

Tematyka kompleksowa: Wiosenne powroty
Temat dnia: Z wizytą u bocianów
Data: 31.03.2020 r.

Witam wszystkie Biedroneczki
Na zabawę nadszedł czas !

1. Ruch to zdrowie! Każdy Ci to powie!

2. Ćwiczenia słuchowe – Co to za ptaki?
Rodzic zapoznaje dzieci z odgłosami, jakie wydają wiosną wybrane ptaki. Odtwarza nagrania.
Jednocześnie pokazuje sylwetę danego ptaka i go nazywa. Następnie proponuje zabawę.
Układa sylwety ptaków przed dzieckiem i  ponownie odtwarza  odgłosy wydawane przez zwierzęta.
Dziecko odgaduje, o jakiego ptaka chodzi.

3. Zabawa matematyczna z wykorzystaniem karty pracy – Radosne ptaszki
*Jeśli nie mamy możliwości wydrukowania, proponuję wzorując się na zadaniu,
stworzyć z dzieckiem własną – niepowtarzalną kartę pracy.

4. Ćwiczmy kreatywność! Historyjka o rodzinie bocianów.
Link do ćwiczeń, str. 25, : https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/oia-aplus-kp-2/mobile/index.html#p=26
Dziecko ogląda obrazki a następnie opowiada historyjkę o rodzinie bocianów.
Rodzic kontynuuje rozmowę. Pyta dziecko, co wie o bocianie. Przekazuje ciekawostki na jego temat.

*Bociany są gatunkiem chronionym w Polsce. Po powrocie z ciepłych krajów zajmują się przebudową starego gniazda lub budują nowe. Po złożeniu jaj (zazwyczaj do 4) samica, na zmianę z samcem, wysiaduje jaja.

5. Zabawy konstrukcyjne.
Budowanie budek lęgowych dla ptaków. Dziecko buduje z klocków budki lęgowe dla ptaków.
Podaje nazwę ptaka, dla którego zbudowało budkę.

6.Praca plastyczna „Jaskółeczka”
Zachęcamy dziecko do pokolorowania / wyklejenia papierem lub bibułą jaskółki. Technika dowolna.

biedronka

Pani Ola