Przedszkolny ogródek warzywny.

utworzone przez | maj 8, 2022

W środę w godzinach przedpołudniowych grupa Pszczółek miała okazję stworzyć przedszkolny ogródek.

W przygotowanych wcześniej drewnianych donico – grządkach, po oporządzeniu ziemi Przedszkolaki zasiały m .in. marchew, buraki, pietruszkę, dynię, słonecznik, ziemniaki, pomidorki, a nawet… Uwaga, uwaga! – TRUSKAWKI.

Głównym powodem założenia ogródka, była chęć kształtowania u dzieci postawy ekologicznej poprzez zastosowanie tej atrakcyjnej formy edukacji. Pragnęliśmy aby dzieci mogły uzyskać wiedzę o etapach rozwoju i warunkach życia roślin i obserwować zmiany zachodzące w wyglądzie roślin w ciągu roku. Chcieliśmy by dzieci nauczyły się posługiwania się prostymi narzędziami ogrodniczymi i wyrobiły w sobie nawyk systematycznego pielęgnowania roślin w ogródku, czego uhonorowaniem miało być zbieranie plonów i degustowanie ich podczas posiłków przedszkolnych. Zależało nam, aby dzieci miały miały praktyczną możliwość poznania różnorodnych gatunków roślin występujących w ogrodzie – ziół, kwiatów, warzyw i owoców – i nauczenia się je rozpoznawać i prawidłowo nazywać.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za organizację przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowania składamy Państwu Warczok – którzy wyszli z inicjatywą stworzenia ogrodu, a także wyposażyli placówkę w drewniane donico – grządki.

Skip to content