Środa 15.04.2020 r.

utworzone przez | kwi 15, 2020

Kwiecień, tydzień 3

Temat tygodnia: Wiosna na wsi

Temat dnia  15.04.2020 Tyle stóp, tyle kroków.

Dzień dobry Kubusie, jak się dzisiaj macie? Oto propozycje zabaw na dzisiaj:

  1. Filmik edukacyjny dla dzieci – ,, Zwierzęta w gospodarstwie rolnym na wsi”.

Proszę zobaczcie filmik i spróbujcie zapamiętać  jak najwięcej informacji. https://www.youtube.com/watch?v=xrgowwp1V-U

2. Opowieść ruchowa przy muzyce – Wycieczka na wieś.

Nadeszła wiosna. Na wsi jest zielono i radośnie. (Dziecko maszeruje za Rodzicem ). Odwiedzamy wiejską zagrodę. Straszny tutaj gwar. Widać domowe zwierzęta: owce, krowy, świnie, kaczki, gęsi, kury, indyki. (Rodzic wymienia nazwy gatunków zwierząt, dziecko naśladuje ich charakterystyczne głosy). Patrz, przyfrunęły bociany. Wysoko na dachu domu mają swoje gniazdo. (Dziecko robi daszek nad oczami, spoglądają w górę. Następnie porusza się za Rodzicem, naśladując charakterystyczne ruchy i klekot bociana). Za płotem gospodarstwa widać pole. Rośnie na nim zboże. Zamieniam się w trawy i kłosy zbóż. (Dziecko przechodzi do przysiadu). Na hasło: Rośniemy, dziecko powoli wstaje). Na łące pojawiają się zające. Małe zajączki chcą się bawić. Chowają się w trawie. Widać ich duże uszy. (Dziecko naśladuje ruchy zajączka. W ogrodach kwitną piękne kwiaty, ich kielichy otwierają się do słoneczka. (Unosi ręce w górę, naśladuje otwierające się do słońca kielichy kwiatów). Za domem jest sad. Przez chwilę odpoczniemy w cieniu drzew, słuchając świergotu ptaków. (Dziecko kładzie się na plecach. Umieszcza ręce na przeponie i miarowo oddycha.

3. Nazywanie zwierząt.

Pomóż Adzie nazwać zwierzęta poznane w gospodarstwie agroturystycznym. https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/npoia-bbplus-kp-4/mobile/index.html#p=7

4. Zagadki o zwierzętach.

Po podwórku sobie chodzi
i kurczęta żółte wodzi. (kura)

Duża i łaciata,
na zielonej łące.
Mlekiem nam dziękuje,
za trawę i słońce. ( krowa)

Budzi się przed świtem,
w przytulnym kurniku.
Potem budzi innych,
swoim kukuryku! ( kogut)

Bawię się w błocie
Krzyczę:„ Kwiku, kwiku.
Mieszkam w chlewiku. (świnia)

5. Wiersz Doroty Kossakowskiej ,,Krowa”.

Naucz się wiersza na pamięć. Masz na to cały tydzień. Później poproś rodzica, aby nagrał jak recytujesz wierszyk i pochwal się na grupowym FB.

      ,,Krowa’’

Czarna krowa w łaty białe, 

daje mleko doskonałe.

Po zielonej łące chodzi,

nikt jej tutaj nie przeszkodzi. 

Zjada trawę oraz kwiaty, 

wybór bardzo ma bogaty.

Później trawę przeżuć trzeba, 

a tu świeci słońce z nieba.

Krowa żuje oraz myśli:

– Co się dzisiaj dla mnie przyśni?

– Może jogurt, może masło, 

albo ser na pyszne ciasto. 

No, bo przecież…

Czarna krowa w łaty białe, 

daje mleko doskonałe.

6. Praca plastyczna ,, Kura i kurczaczki”.

Potrzebne nam będą: biała kartka a4, kredki, farby, pędzel, woda, kubeczek.

Brązową farbą malujemy swoją rączkę i odciskamy na kartce, następnie myjemy rączkę. Naszej kurce dorysowujemy nogi, dziób, oczy. Potem malujemy kilka małych kurczaczków żółtą farbą i też dorysowujemy oczy, dziób i nóżki. Jeśli chcecie możecie pokolorować tło. Zachęcam do podzielania się efektami Waszej pracy na grupowym Fb.

Powodzenia!

Pani Marta 🙂

Skip to content