Wakacyjne spotkanie z policjantem

utworzone przez | lip 21, 2022

Wakacje w pełni…. i aby były bezpieczne w środę 20 lipca spotkaliśmy się z policjantką, Małgorzatą Bednarską z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Pani Policjant przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Funkcjonariuszka policji utrwaliła z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówiła jak zachować się, gdy się zgubimy. Przypomniała, że w czasie upałów należy pić dużo wody i chronić się przed słońcem. Przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe, a także dowiedziały się jakich informacji należy udzielić by uzyskać pomoc np. gdy się zgubimy. Nauczyliśmy się również jaką postawę przyjąć w sytuacji gdy obok nas znajdzie się agresywny pies. Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej emocji atmosferze. Udanych i bezpiecznych wakacji dla wszystkich dzieci!

Skip to content