Wtorek 25.01.2022r.

utworzone przez | sty 25, 2022

Temat tygodnia: Zabawy na śniegu

Temat dnia  25.01.2022r. Zimowy świat

Propozycje zabaw na dzisiaj:

  1. Na początek dnia Zimowa gimnastyka

2. „Zimowe gwiazdki” – dajemy dziecku kartkę z narysowanymi gwiazdkami, które wycinają po śladzie. (Dzieci 6-letnie 10 gwiazdek, dzieci młodsze – dostępny im zakres z przedziału 1-7). Gwiazdki można samodzielnie narysować.

3. „Zimowe gwiazdki” – układanie odpowiedniej liczby gwiazdek (utrwalenie cyfr od 0 do 7).

Przed dzieckiem leżą wszystkie gwiazdki, pokazujemy mu dowolną cyfrę (dzieci 6-letnie; dzieciom młodszym pokazujemy palce dłoni w dostępnym zakresie 0 – 7), jego zadaniem jest ułożyć przed sobą odpowiednią ilość gwiazdek a finalnie policzyć je.

4. Praca z kartą matematyczną – proszę o wydrukowanie jeśli jest taka możliwość.

Dzieci 6-letnie powinny wykonać zadanie samodzielnie, dzieciom młodszym należy przeczytać działania (mogą wykonać tylko ich część bądź całość). Nie skupiamy się na podaniu przez dziecko wyniku dodawania, tutaj trenujemy przeliczanie elementów.

4. „Jaka to cyfra?” – zabawa ruchowa

Pokazujemy dziecku dowolną cyfrę od 0 do 7. Dziecko mówi jaka to cyfra i wykonuje odpowiednią liczbę ćwiczeń: podskoki, przysiady, skręty tułowia, wymachy rąk… co podpowie wyobraźnia:-) Młodszym dzieciom można pokazywać palce jednej dłoni.

Miłego dnia

Pani Marta

Skip to content