Czwartek 15.04.2021r.

utworzone przez | kwi 15, 2021

1. Opowieść ruchowa

Nagranie dowolnej muzyki instrumentalnej o pogodnym charakterze: https://www.youtube.com/watch?v=4xRHcvPMnIY

RodzicWiosna wychodzi na spacer.

Dzieckokładzie ręce na biodrach, maszeruje

Rodzic: Kiedy dotyka ziemi, topnieje śnieg i pojawiają się kwiaty.

Dziecko: wykonuje przysiady, dotyka dłońmi dywanu,

Rodzic: Trochę się zmęczyła. Przysiadła na starym pniu drzewa i postanowiła odpocząć.

Dziecko: przechodzi do leżenia na plecach,

Rodzic: Głęboko oddycha, wciągając pachnące świeżą ziemią powietrze.

Dziecko: wciąga powietrze nosem, wypuszcza ustami,

Rodzic: – Jak przyjemnie. Szkoda, że muszę iść dalej. Zobaczę, co słychać w sadzie.

Dziecko: wyciąga nogi przed siebie, rozsuwając lekko na boki; przeciąga się, unosząc ręce w górę,na boki,

Rodzic: Wyczaruję liście na drzewach i zaproszęptaki. Niech wypełnią swym śpiewemokolicę.

Dziecko: wykonuje podskoki, obroty, wyciąga ręce w górę,

Rodzic: Muszę przeskoczyć strumyk, nie mocząc sukni.

Dziecko: wykonuje kilka podskoków obunóż w przód,

Rodzic: Teraz posłucham jeszcze śpiewu ptaków.

Dzieckoprzechodzi do lekkiego rozkroku, nie odrywając nóg od podłogi; wykonuje skręty tułowia, nadstawiając raz jedno ucho, raz drugie ucho,

Rodzic: Pora wracać do domu. Zanim to zrobię, porozmawiam z drzewami.

Dziecko: pozostaje w pozycji stojącej, kołysze rękami w dowolnych kierunkach, równocześnie naśladując szum drzew (z różnym natężeniem).

1. Zabawa plastyczna

Zabawa plastyczna – Wiosenne słońce.

Dla każdego dziecka: żółty papier i pomarańczowy papier, kartka w kształcie słońca, klej. Wydzieranie pasków – promyków słońca – z żółtego papieru i z pomarańczowego papieru; przyklejanie ich na kartce w kształcie słońca.

1. Zabawa z dzieckiem, zagadki o ptakach, można wydrukować zdjęcie z podpisem aby dziecko wskazało odpowiedni obrazek:

Pióra biało-czarne, buciki czerwone; uciekają przed nim żabki, bardzo przestraszone. (bocian)

Wiosną do nas przyleciała ta ptaszyna czarna, mała. Murować się nie uczyła, ale gniazdko ulepiła. (jaskółka)

Już po lesie kuka, gniazdka sobie szuka. Jak znajdzie, podrzuca jaja, niech inni je wygrzewają. (kukułka)

Śpiewa wysoko piosenki do słonka, głos ma podobny do drżenia dzwonka.(skowronek)

1. Karta pracy fioletowa cz.3 s.66 – 68
  1. Historyjka obrazkowa Mały wróbel.

Potrzebne nożyczki, klej, kartka papieru

Dziecko wycinają obrazki, układa je według kolejności zdarzeń. Potem przykleja na kartkach. Opowiada, co dzieje się na kolejnych obrazkach. Opowiada całą historyjkę. Nadaje jej tytuł.

Karta D: https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/oia-bbplus-wyp/mobile/index.html#p=8

Miłej zabawy 🙂

Pozdrawiam 🙂