Czwartek 7.05.2020 r.

utworzone przez | maj 7, 2020

Temat tygodnia: Moja ojczyzna.

Data: 7.05.2020r.

Temat dnia:  Warszawska syrenka.

Dzień dobry dzieci, oto dzisiejsze propozycje zabaw:

  1. Słuchanie hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

−− Wyjaśnianie, w jakich okolicznościach można go usłyszeć.

−− Omówienie zasad zachowania się podczas słuchania i śpiewania hymnu; ponowne wysłuchanie hymnu w postawie na baczność i w ciszy.

2. Wyjaśnienie pojęcia Warszawa – stolica Polski.

Ilustracje przedstawiające najważniejsze urzędy państwowe znajdujące się w stolicy. Zwrócenie uwagi na najważniejsze urzędy państwowe znajdujące się w stolicy i ich rolę dla całego kraju. Pokazanie ich na zdjęciach, np.: budynek Sejmu, Pałac Prezydencki, Urząd Rady Ministrów, Ministerstwo Edukacji Narodowej.

3. Nauka piosenki ,,Syrenka”.

Posłuchaj piosenki kilka razy, następnie spróbuj ją zaśpiewać.

4. Poznawanie położenia geograficznego Polski na podstawie mapy.

Wskazywanie granic, zwracanie uwagi na kolorystykę poszczególnych regionów naszego kraju: góry, wyżyny, niziny, wody, pokazywanie i nazywanie najdłuższych rzek (Wisła, Odra), największych miast leżących nad Wisłą (Kraków, Gdańsk), odczytywanie na mapie niektórych nazw: Tatry, Bałtyk.

5. Puzzle interaktywne – Polska.

https://puzzlefactory.pl/pl/tagi/mapa

6. Praca plastyczna ,,Mapa Polski”.

Potrzebne będą: kontur Polski – poproś Rodzica aby go narysował, klej, zakrętki po napojach, płynach w kolorze: niebieskim – będą to wody, zielonym- będą to niziny, czerwonym – góry i żółtym – wyżyny.

Popatrz na pomocniczy obrazek i spróbuj wykleić zakrętkami mapę.

Powodzenia!

Dobrego dnia

Pani Marta

Skip to content