Warsztaty Pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie

utworzone przez | kwi 23, 2022

Zaraz po przerwie wielkanocnej grupa ,,Pszczółki” wybrała się do ogrodu botanicznego na warsztaty pszczelarskie. Podczas warsztatów otrzymaliśmy odpowiedzi na wiele ważnych pytań m. in. Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Mieliśmy okazję zobaczyć wiele okazów pszczół, zobaczyć ul oraz strój pszczelarza. Każdy z nas mógł stworzyć własną pszczółkę. Na koniec spotkania wybraliśmy się do ogrodu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć ule oraz specjalne domki dla dzikich pszczół.

Była to wspaniała przygoda, podczas której zdobyliśmy mnóstwo ważnych informacji. Kolejna wycieczka oraz przygoda już niedługo! 🙂

Skip to content