„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

utworzone przez | lis 8, 2023

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.

Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 9 milionów dzieci.

W tym roku po raz 16 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu. W tym roku szkolnym również i nasza grupa bierze udział w programie 😉

Zachęcamy do odwiedzenia strony przyjacielenatury.pl oraz zakładek:

  • kubus.pl
  • dla dziecka

Znajdziecie tam różne gry i zabawy dla dzieci związane z tym programem 😉

Skip to content