„MAŁY MIŚ”

utworzone przez | paź 4, 2023

DRODZY RODZICE!

Pragnę zachęcić Was do uczestnictwa w projekcie „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami.

Zapewne słyszeliście już od swojego dziecka historię misia, który wyruszył w świat. Tak, nasz Miś zwiedza przedszkola w całej Polsce, by wysłuchać bajek i poznać przedszkolaków.

Projekt wywołał tyle pozytywnych emocji, iż postanowiłam zaprosić Misia do domów naszych ukochanych przedszkolaków.

Bez Was jednak ten pomysł nie dojdzie do skutku… O co proszę?

Nasz Miś Pawełek będzie wędrował między domami przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się Misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie razem z dzieckiem Misiowi na dobranoc.

Łatwe, prawda?

Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość. Proszę Was, aby w dzienniczku zostawić Misiowi pamiątkę. Załączone karty Wam w tym pomogą. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa.

Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.”. Zaproście dzisiaj, proszę, to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.

Pozdrawiam serdecznie 🙂 Pani Ola